Praca biurowa a zdrowie kręgosłupa

Wiele osób, które kilka godzin dziennie spędzają przed komputerem lub przy biurku, narzekają na nieznośny ból pleców, spięty kark, a także na pieczenie mięśni pleców i ramion. Z takimi dolegliwościami zmagają się nie tylko osoby pracujące już od wielu lat, ale nawet ci, którzy dopiero zaczęli pracować w biurze. Tymczasem rozwiązaniem problemu często jest po prostu wybór odpowiedniego fotela.

Fotel biurowy a ból pleców

Aby zadbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa i równomierne rozłożenie ciężaru podczas siedzenia, konieczne jest dobranie krzesła odpowiadającego potrzebom konkretnego użytkownika. Niewygodne lub źle dopasowane krzesło czy fotel biurowy mogą jedynie pogłębić dolegliwości.

  Jakie jest najodpowiedniejsze biurko?

Tylko przemyślane wybory

Aby fotele biurowe możliwie jak najlepiej spełniały swoją funkcję, przed ich zakupem należy dokładnie pomyśleć o potrzebach użytkowych. Nie istnieje coś takiego jak fotele uniwersalne, należy więc kupować takie, które będą dostosowane do konkretnego trybu pracy. Dobrze dobrany fotel ma jednak nie tylko wpływ na zdrowie, ale także na efektywność w pracy. Przy wielogodzinnym użytkowaniu niewygodnego fotela trudno bowiem o pełne skupienie. Wart również pomyśleć o ustawieniu monitora, w czym pomogą uchwyty do monitorów. Dzięki dobrze ustawionemu monitorowi, kręgosłup w odcinku szyjnym nie jest narażony na przeciążenia.

uchwyt na 2 monitory

Comments are closed.